درباره ما

مشكلات توليد و توزيع مواد غذايي خصوصا مواردي كه در فصول مختلف سال به مقادير مختلفي توليد مي شوند، صنايع تبديلي مواد غذايي (مانند تخم مرغ)را به عنوان بهترين راه حل در جهت ايجاد تعادل بين عرضه و تقاضا، حذف نوسانات، كاهش ضايعات توليد و بعضا كاهش موارد آلودگي و ميكروبيلوژيكي در فصول پرمصرف محصول، معرفي نموده است. همين امر از گذشته دور، توجه كشاورزان و توليدكنندگان موادغذايي را به كسب راههايي جهت تبديل مواد غذايي ترغيب نموده و روشهايي نظير خشك كردن، نمك و سود كردن و غيره نتايج حاصله بوده است.

در ايران هميشه توليد و توزيع تخم مرغ با مشكلات و نوسانات فراواني مواجه بوده است بطوري كه قيمت اين محصول در فصول مختلف تا 2 برابر نيز ميرسید. اين نوسان بدليل مشكلات عديده از جمله نبودن امكانات مناسب جهت نگهداري محصول و همچنين عدم وجود صنايع تبديلي بود، بطوریکه هر ساله مقادير بسيار زيادي تخم مرغ تازه به جهت نبود شرايط مذکور در ايران معدوم ميگردید.

همین امر شرکت الوند پروتئین پارسیان را ترغیب نمود تا در سال 1386 نسبت به احداث واحد فرآوری تخم مرغ در شهرک صنعتی خوارزمی اقدام نماید. پس از مطالعات گسترده، شرکت تصمیم به انعقاد قرارداد با معتبرترین شرکت اروپایی OVOBEL NV جهت خرید ماشین آلات (تماما اتوماتیک)، تکنولوژی و انتقال دانش فنی و در اواخر همان سال اقدام به تولید مایع پاستوریزه تخم مرغ بصورت مخلوط و همچنین زرده و سفیده جداسازی شده جهت تامین نیاز کارخانجات مصرف کننده مانند کیک، کلوچه، سس مایونز، سوسیس و کالباس و غیره، نمود.

پس از کسب موفقیتهای فراوان در تامین مایع پاستوریزه تخم مرغ به کارخانجات بزرگ مصرف کننده، در سال 1391 شرکت تصمیم به توسعه و ایجاد تنوع در بسته بندی، جهت جذب و گسترش عرضه در محصولات خود، گرفت. لذا با خریداری و نصب ماشین آلات بسته بندی گوناگون، در حال حاضر، این مجموعه قابلیت عرضه مایع پاستوریزه تخم مرغ در بطری با ظرفیتهای 2 و 3 لیتری و همچنین لیوانهای 200 گرمی، جهت مصارف خانگی، رستورانها، هتلها، کیترینگ ها و غیره را نیز دارا میباشد.

با توجه به اینکه تخم مرغ دارای ارزش غذایی بسیار بالا و مطلوبی میباشد، در اواخر سال 1391 شرکت تصمیم به خرید و واردات ماشین آلات تمام اتوماتیک اروپایی، پخت و پوست گیری تخم مرغ گرفت. "تخم مرغ آب پز و بدون پوست نوین" در محیطی کاملا بهداشتی تهیه و تولید، و "برای اولین بار در ایران و خاورمیانه" در بسته بندی های 1 الی 150 عددی برای استفاده بعنوان وعده های غذایی روزانه و سرو در کارخانجات، مدارس، شرکتها و ادارات، هتل ها، بیمارستانها، رستورانها، باشگاههای بدنسازی و غیره، در دسترس مصرف کنندگان قرار گرفته است.

همچنین جدیدا شرکت با خریداری دستگاه سورتینگ و پرینت، اقدام به بسته بندی تخم مرغ تازه در بسته های کاملا متفاوت و جدید 6 و 15 و 30 عددی، نموده است.

با توجه به کیفیت بالای کلسیم موجود در پوسته تخم مرغ و نیاز مرغ های تخم گذار به کلسیم در دوران تخم گذاری، این شرکت اقدام به راه اندازی خط فرآوری پوسته تخم مرغ و انجام فرآیند حرارتی برای از بین بردن آلودگی های پوسته نموده که محصول فوق را با تمامی مزایای آن در اختیار پرورش دهندگان دام و طیور، قرار میدهد.